Informacje dla Partnerów

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zostań partnerem Programu „Karta Dużej Rodziny”

 

Burmistrz Miasta Ustroń zachęca wszystkie podmioty publiczne i prywatne działające na terenie gminy Ustroń do przystąpienia do Programu „Karta Dużej Rodziny”.

Karta jest dokumentem wydawanym każdemu członkowi rodziny wielodzietnej odrębnie. Warunkiem udziału w programie jest zapewnienie ulg i zniżek, bądź innych dodatkowych uprawnień rodzinom posiadającym Karty Dużej Rodziny.

Z uwagi na cel programu, istotne jest, by oferta przedstawiona przez podmiot umożliwiała korzystanie przez członków rodziny wielodzietnej z ulg osobno, tj. np. wyłącznie przez rodzica lub dziecko, a nie pod warunkiem korzystania z oferty przez całą rodzinę lub określoną liczbę jej członków.

Partnerzy programu zyskują prawo do posługiwania się logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”

 

Uczestnictwo w programie odbywa się na koszt i w ramach środków własnych podmiotu, który do niego przystąpi

Szczegółowe warunki przystąpienia do programu firmy lub instytucji ustalane będą indywidualnie.

Korzyści z udziału w programie

Dla firm i instytucji udział w programie oznacza:

 1. Prestiż – dzięki honorowaniu Karty Dużej Rodziny.
 2. Promocję – większą rozpoznawalność i zainteresowanie ofertą firmy lub instytucji dzięki prawu do posługiwania się logo: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych tych podmiotów, a także dzięki zamieszczeniu informacji o oferowanych ulgach w rządowym serwisie www.rodzina.gov.pl.
 3. Pomoc w zbudowaniu długotrwałych relacji z klientami – zyskanie stałych klientów, zwiększenie zysków.
 4. Prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny społecznie – dzięki realnemu wsparciu rodzin.
 5. Współtworzenie pierwszego w Polsce ogólnopolskiego programu dla dużych rodzin.
 6. Współkreowanie, wraz z rządem, pozytywnego wizerunku wielodzietności – tak istotnej dla rozwoju demograficznego Polski.

Procedura przystąpienia do Programu:

 1. Należy pobrać oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy przystąpienia do programu dla rodzin wielodzietnych - ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl (zakładka: Wsparcie dla rodzin z dziećmi → Karta Dużej Rodziny → Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny → w plikach do pobrania: Formularz zgłoszeniowy) (link do strony: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny/)
 2. Wypełniony formularz należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice.
 3. Po weryfikacji formularza z potencjalnym Partnerem zostaną ustalone szczegółowe warunki współpracy.
 4. Wojewoda Śląski podejmie decyzję w kwestii zawarcia z Partnerem umowy o współpracy.
 5. W przypadku Partnerów strategicznych prawo do podpisania umowy zastrzega sobie Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 

Kontakt

Więcej informacji o zasadach i warunkach przystąpienia do Programu „Karta Dużej Rodziny” można uzyskać w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, w Wydziale Polityki Społecznej.

Osobą wyznaczoną do koordynowania spraw związanych z realizacją „Karty Dużej Rodziny” w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach jest:

Pani Agata Matyszkiewicz – inspektor wojewódzki w Wydziale Polityki Społecznej,

tel.: (32) 207 78 06, e-mail: matyszkiewicza@katowice.uw.gov.pl

 

Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

 

Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy napisać, jakie zniżki chce się zaoferować oraz wypełnić e-deklarację. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

Status partnera programu to szereg korzyści oraz prestiż, a także możliwość pozyskania grupy lojalnych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 627 tys. rodzin wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych. 

Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie się powiększa. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce.

Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS.

Nie trzeba być dużą firmą by do nas dołączyć – do partnerów Karty Dużej Rodziny należą także m.in. PKS Piła, Muzeum Dobranocek i przedszkole niepubliczne „Krasnal” w Olsztynie.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr

 

Informator dla partnerów KDR

Folder informacyjny dla partnerów KDR